Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria
31 stycznia 2013 roku w remizie strażackiej w Jordanowie  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne oraz jasełka. Aktorskie popisy dzieci podziwiały całe rodziny, zarówno babcie,  dziadkowie, jak i rodzice. Dzieci, recytowały, tańczyły i śpiewały. Na skrzypcach zagrała Oliwia Kłoda. Babcie i dziadkowie usłyszały życzenia od swoich wnuków oraz od burmistrza Jordanowa -  pana Zbigniewa Koleckiego. Po części artystycznej, każde dziecko wręczyło swoim dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane laurki oraz upominki w postaci kwiatów z wizerunkiem wnuczka. Dziadkowie przygotowali dla przedszkolaków słodkie niespodzianki. Ponieważ to było święto babci i dziadków, przygotowaliśmy dla nich konkursy. Okazało się, że nawet w konkurencjach sprawnościowych seniorzy świetnie się sprawdzili. Bardzo dziekujemy Wam drogie babcie i dziadkowie za przybycie i wspólną zabawę. Mamom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz pyszne wypieki :-)

data dodania: 2013-02-06

Już po raz trzeci bawiliśmy się na tęczowym balu karnawałowym. Ach co to był za bal . . . :-) Rodzice i dzieci fantastycznie przebrani, nie szczędzili sił tylko tańczyli i brali udział w konkursach. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Zbigniew Kolecki, burmistrz Jordanowa, który jak co roku przygotował dla przedszkolaków słodkie upominki. W tym roku jury miało bardzo trudne zadanie wybierając królową i króla balu. Obrady trwały długo, bo nie sposób było szybko zdecydować kto zasługuje na koronę, czy pomysłowo przebrane smerfy, czy marynarz, czy idyjskie królewny, czy góralka. Po werdykcie okazało się, że w tym roku królową balu wybrano panią Magdalenę Wróbel, a królem balu został góral - Daniel Wójtowicz. Ale wszyscy przebrani rodzice załużyli na nagrodę. Przedszkolaki popisywały się przed rodzicami tańcami, pod okiem instruktora Tomasza Worwy. Królem tańca współczesnego został Kubuś Mastela :-) Rodzice jak zwykle nie zawiedli i wspólnie z dziećmi uczestniczyli w tańcach, konkursach i zabawach. Dużo śmiechu było przy konkurencji "taniec z gwiazdami" czy "jaka to melodia",  i  rozbijaniu balonów na krzesełkach. Dobra zabawa to i dobra muzyka o którą jak zawsze zadbał pan Rafał Maliński, a jego małżonka Marta po raz kolejny bawiła wszystkich nauką tańca integracyjnego. To było kilka godzin wspanbiałej zabawy, a na zakończenie wszystkie dzieci otrzymałay upominki. Kolejny bal już za rok :-)

data dodania: 2013-01-19

Przedszkolaki z zerówki wybrały się na wycieczkę do skansenu w Zubrzycy. Uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych "od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały do czego służy cep i same się nim posługiwały. Otrzymane z młócenia ziarenka przesiały, a następnie mieliły na żarnach i otrzymały makę. Następnie wyrabiały z niej ciasto i powstały bochenki chleba, które zostały upieczone w prawdziwym piecu. Degustacja pieczywa własnej roboty, to była prawdziwa przyjemność :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-10