Strona głowna  /  Aktualności
 
            
Archiwum aktualności
To już tradycja naszego przedszkola, że najstarsze dzieci w okresie świątecznym wyjeżdżają do krakowskiej fabryki ozdób choinkowych. Mimo stycznia, pogoda nam dopisała, słoneczko i temperatura jak w wiosenny dzień. Dzieci zaraz po przyjeździe posiliły się bułeczkami i herbatką, nabrały sił do zwiedzania fabryki. Oglądnęły stanowiska pracy osób które, wytwarzają i zdobią bańki choinkowe. Dzieci własnoręcznie wykonały bombki, które zabarły do domów. Na zakończenie dzieci zwiedziły galerię bombek.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-26 18:20:09

Po raz pierwszy, a z pewnością nie ostatni, zaproponowaliśmy tęczowym rodzinom wspólne kolędowanie i wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych. Atmosfera podczas spotkania była wyjatkjowa. Przy jednym stole spotkali się rodzice, by wspólnie z dziećmi kolędować i robić ozdoby choinkowe. Efektem spotkania było powstanie kilku kilkumetrowych łańcuchów choinkowych, które przyozdobiły przedszkolne sale. Bardzo dziekujęmy za wspólne bycie razem, śpiewanie kolęd i nie tylko kolęd :-) ...
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 17:42:30

Kulinarne zajęcia to wielka radość dla przedszkolaków z Tęczowej Krainy. Tym razem dzieci uczyły się robić i ozdabiać świąteczne pierniczki. Wałkowanie ciasta i wycinanie pierniczków foremkami sprawiały  dzieciom frajdę. Pierniczki były pyszne, część z nich uległa natychmiastowej degustacji, ale udało sie także ocalić trochę pierniczków dla rodziców :-)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 17:31:42

Na wizytę tego gościa dzieci czekały z wielką niecierpliwością od roku. Święty Mikołaj zjawił się jak tradycja nakazuje 6 grudnia. Najpierw jego dzwoneczki dzieci usłyszały za oknami przedszkola, wszystkie podbiegły do okien by mu pomachać i zaprosić do środka. Radości było wiele. Mikołaj tańczył z dziećmi, a potem każdego obdarował prezentem. Dzieci śpiewały mu piosenki i recytowały wierszyki. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zdjęcie ze świętym Mikołajem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 16:51:39

4 grudnia swoje swięto obchodzą górnicy. Tęczową Krainę odwiedził górnik w galowym stroju, co wśród dzieci wzbudziło zachwyt. Każde dziecko mogło przymierzyć górniczą czapkę. Mimo, że w naszych okolicach nie ma typowych kopalni, to dzieci z ciekawością słuchały opowieści o pracy górników, zarówno tych, którzy pracują pod powierzchnią ziemi jak i na jej powierzchni. Dzieci podziękowały górnikowi za wizytę wręczając mu laurkę a on poczestował ich słodyczami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 16:10:34

Kolejne spotkanie ze sztuką teatralną odbyło się podczas spektaklu tetarzyku kukiełkowego, który przedstawił bajkę "O chłopcu z drewna". Sztuka z morałem została zrozumiana przez  małych odbiorców, sprawiając przy tym wiele radości.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 15:14:21

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały andrzejkowej zabawy. Nie tylko dlatego, że mogły przyjść do przedszkola w przebraniu, ale przede wszystkim dlatego, że czekał ich dzień wróżb. Było w tym dniu dużo śmiechu i tańców, a stroje dzieci były zadziwiające. Spójrzcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 15:04:18

W listopadzie odwiedziliśmy Komisariat Policji w Rabce. Przedszkolaki nie tylko miały okazję zwiedzić komisariat i zapoznać się z pracą policjantów. Mogły również wsiąść do radiowozu, a także zostawiały odciski palców. Policjanci i policjantki  rozmawiali z przedszkolakami na temat zasad bezpieczeństwa i okazało się, że dzieci mają bardzo dużą wiedzę na ten temat. Dziękujemy pani Natali Morawskiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczkioraz pani Angelice Kęder za transport.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 13:46:55

Tęczowa Kraina uczy dzieci kreatywności i rozwija  zainteresowań. Tym razem dzieci uczyły się o segregacji śmieci i o tym jak można wykorzystać odpady. Wzięliśmy udział w ekologicznym konkursie i efektem pracy małych rąk była mądra sowa, która powstała z odpadów. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą pracę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 13:40:09

Z cyklu comiesięcznych spotkań ze sztuką teatralną, dzieci tym razem oglądały bajkę pod tytułem "Czerwony Kapturek" w wykonaniu teatrzyku kukiełkowego PINOKIO z Nowego Sącza. Po spektaklu dzieci wcieliły się w rolę aktorów i w przebraniach samodzielnie odegrały scenki z bajki.  Tatrzyk był bezpłatny.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16 13:32:59