Strona głowna  /  Aktualności

:-)
Dbając o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych wybieramy atrakcyjne metody do ćwiczenia ich rączek            i rozwijania kreatywności. Warsztaty gliniarskie sprawiają dzieciom wiele radości. Tym razem przedszkolaki przygotowywały serca dla babci i dziadka

data dodania: 2016-02-11 11:17:26

Tradycyjnie jak co roku, nasze najstarsze przedszkolaki wyjechały do Fabryki Ozdób Bożonarodzeniowych do Bębła. Wzięły udział w warsztatach i samodzielnie ozdabiały bombki oraz zwiedziły poszczególne stanowiska w fabryce. Wielką atrakcją była wizyta w sklepie, gdzie znajduje się galeria różnorodnych bombek. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, a pamiatką po wycieczce były własnoręcznie wykonane bombki

data dodania: 2016-02-11 11:07:46

Każda pora jest dobra na zabawę. Harce na śniegu sprawiają przedszkolakom olbrzymią radość.
data dodania: 2016-02-10 16:29:33

Zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków i ich rodzin są tradycją Tęczowej Krainy. Piękna pogoda i tym razem towarzyszyła nam podczas zabaw na przedszkolnym ogrodzie. Cieszymy się z kolejnych przedszkolaków i gratulujemy ich rodzicom trafnego wyboru, bo tęczowa kraina to kraina szczęśliwego dziecka. Nasi absolwenci to radosne, mądre dzieci z rozbudzoną fantazją i otwarte na świat.

data dodania: 2014-09-13 22:32:46

Wakacje w Tęczowej Krainie to czas zabaw, gier i wycieczek. Na zaproszenie państwa Kuklińskich wybraliśmy się do Muzeum Górali i Zbójów w Rabce. Dzieci poznały twórczość Jana Fudali oraz wyposażenie góralskiej chałupy. Dowiedziały się jak powstaje ubranie z lnu oraz mogły przymierzyć strój góralski. Wzięły udział w grze dydaktycznej - szukanie skarbu, a na koniec otrzymały pamiątkowe naklejki. Bardzo dziękujemy pani Mirosławie i panu Janowi Kuklińskim za zaproszenie i miłą gościnę.

data dodania: 2014-09-13 22:05:00

Kulinarie zajęcia to jedna z najbardziej ulubionych form spędzania czasu w przedszkolu naszych podopiecznych. Tym razem dzieci wykonały zdrowy koktajl owocowy. Samodzielnie kroiły owoce i nakładały pozostałe składniki do miksera. Koktajl był tak pyszny, że dzieci brały po trzy dokładki :-)

data dodania: 2014-09-13 21:29:13

15 sierpnia to święto Wojska Polskiego. Przedszkolaki z Tęczowej Krainy zawsze pamiętają o różnych świętach i tradycjach. Tym razem prawdziwy żołnież z sił powietrznych przybył do Tęczowej Krainy. Przyniósł ze sobą ekwipunek, który wzbudził wielkie zainteresownie dzieci. Był tam spadochron, nieprzemakalna mapa, latarka na wodę, liny z worków i wiele innych ciekawych przedmiotów. Dziękujemy panu Rafałowi Malińskiemu za odwiedziny.

data dodania: 2014-09-13 21:13:25

Duży ogród wyposażony w atestowane zabawki, a najważniejsze, że z dala od ruchliwych ulic, jest krainą ruchu naszych przedszkolaków. Bez obawy, że będą wdychać spaliny aut, mogą szaleć na świeżym powietrzu. Nowa huśtawka sprawia im wiele radości. A gdy pada i trawa mokra to mamy do dyspozycji taras z basenami z kuleczkami lub małoruchliwe uliczki do spacerowania, w pobliżu przedszkola. Bo radość i zdrowie tęczowych przedszkolaków jest dla nas ważna :-)

data dodania: 2014-09-13 20:53:47

Rozbudzanie dziecięcej ciekawości i fantazji to główny cel tęczowego personelu. Czynimy to od ponad 4 lat, więc doświadczenie mamy. Wystarczy niewiele do dobrej zabawy, szary papier, klej, bibuła, nożyczki i oczywiście  dziecięce głowy pełne pomysłów. Kilka chwil wspólnej zabawy i powstały ciekawe stroje i przebrania . . .

data dodania: 2014-09-11 22:30:44

Wakacje w Tęczowej Krainie to czas przygód i rozwijania kreatywności dzieci. Bawimy się, pobudzamy dziecięcą fantazję, a przy tym uczymy.  Tym razem przenieśliśmy się na piracki okręt. Dzieci wykonywały zadania, które pozwoliły im zostać prawdziwymi piratami. Nie było łatwo, ale tęczowe przedszkolaki i zaproszeni na wakacje goście potrafią dosłownie wszystko :-)

data dodania: 2014-09-11 22:22:32